Annemi̇n yaklaşik üç yildir spasti̇k kolon rahatsizliği var.her gün şi̇ddetli̇

 • ANNEMİN YAKLAŞIK ÜÇ YILDIR SPASTİK KOLON RAHATSIZLIĞI VAR.HER GÜN ŞİDDETLİ AĞRILARI OLUYOR.ANCAK KUVVETLİ AĞRI KESİCİLERLE HAFİFLİYOR.KONTROLLERİ SÜREKLİ YAPILIYOR FAKAT AĞRILARINA ÇARE YOK.PSİKOLOJİK TEDAVİDE GÖRÜYOR AMA O DA FAYDA ETMEDİ.SİZİN ÖNERİLERİNİZ NELERDİR.TEŞEKKÜRLER.

 • Doktor Cevabı:

  Verdiğiniz bilgiler yardımcı olup olamayacağım konusunda yeterli değil . neresi ağrıyor, tuvelet alışkanlığı nasıl ne ilaçlar kullanıyor. kolonoskopi sonuçlarında patolojik bir görünüm varmı ? vb bircok soru var. ve tabi muayene etmem gerekir. yardımcı olacak farklı yöntemler var. makattan ozon tedavisi farklı ilaçlar ancak önce muayene etmem gerkir. ayrıntılı bilgi **** 0232 464****

  tarihinde cevapladı.
 • Karnımın en alt bölümü sağ kasık civarı ağrıyor. Tuvalet alışkanlığı sıklıkla kabızlık çekmekteyim. ayrıca gaz çıkarmakta da zorluk çekmekteyim.kull. ilaçlar: metospazm, debridat.arasıra neksium,24 saatte bir 5-6 saat şiddetli spazm tarzı ağrı oluyor.patolojik sonuçlar normal. Kan testleri normal.Ağrıyı kesen ilaçlar: volteren(75),Dolarex. Papatya ve rezene çayı içiyorum.Sürekli olarak sabahları cipralex.akşamları sülpir kullanmaktayım.Teşekkürler.

 • Doktor Cevabı:

  Usg ve kolonoskopi yapılmasını öneririm. yapıldı ise normalse başka sebepleri aramak gerekir bu sebepten muayene etmem gerekir.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x