Annemin beyninde tespit edilen kitle hakkında

 • Merrhaba NEzih Beyi, 2 Hafta önce annemin beynin üst kısmında 20mm x 22mm boyutlarında bir kitleye raslandı Öncelikle Tümor ile kitle arasınaki fark nedir? . Kocaeli Üniversitesine götürdük ama yapamayacaklarını söylediler. Ardından Marmara Universitesine götürdük Maltepeye. Kitleden örnek aldılar ve 10 gün sonra tahlil ortaya çıkacak. Size sorum aslında annemin başına ne gelebilir, bu tehlikeli mi, iyi sonuçlanma olasılığı ne kadar yada aksi elimizden birşey gelmiyor annem çok üzülüyor ağlıyor sizden aciliyetle cevap bekliyorum. Teşekkür ederim

 • Doktor Cevabı:

  Kitle genel anlamda kullanılan bir terimdir. tümör büyüme potansiyeli olan kitllelere verilen addır. ama her tümör yani büyüyen kitle neoplazi dediğimiz kanser türü bir durum değildir. bazı mikroplar da aynen kanser benzeri büyüme yapabilir ve biz onlara da tümör deriz. kesin tanı belli olunca artık kitle ya da tümör demeyiz ve adı ne ise artık o tanıyı kullanırız. annenizde de umarım iyi huylu bir durum ortaya çıkar patoloji raporunda.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam Merhabalar. Tam 6 yıl önce size bu soruyu sormuşum, duygulandım ve gerçekten hayat çok hızlı geçiyor. Umduğumuz gibi maalesef olmadı annemin beynindeki kitleyi Marmara Üniversitesindeki doktorumuz yavaş büyüyen kötünün iyisi şeklinde bir kitle diye tabir etti doktor. Size 2013 ten sonra yaşadıklarımızı biz özet geçmek istiyorum. Kitlenin beyninin tehlikeli bir bölgesinde merkezine yakın olduğunu söylediler ve bu yüzden ameliyat edemediler. Ardından Marmara Üniversitesinde Radyoterapi, Ardından beyninde sıvı birikmesi sebebiyle ameliyatla şant takıldı ve sonrasında kemoterapi gördü. Kitle küçüldü bir miktar ama annem 2015 yılından beri önce yavaş yavaş sekerek yürümeye sonra yatalak duruma geldi sol tarafını kullanamıyor yani kendini kontrol edemiyor oturduğu zaman sağa sola düşüyor. Bunu bir türlü anlamıyoruz. Yaşı şuanda 50 Bizimle konuşuyor diğer organlarında bir problem yok. Yani bu durumun bir açıklaması var mıdır anlayamıyorum. Kitle küçüldüyse neden yatalak durumda sapasağlam bir şekilde gözümüzün önünde yatakta yatması içimi kavuruyor hocam tabiri caizse. Size annemin mr vs bilgilerini gönderiyorum aşağıdaki linkten boyutu büyük olduğu için buradan paylaştım; **** Şimdiden saygılarımı sunuyorum. İyi günler diliyorum.

 • Doktor Cevabı:

  Link iletinizde görünmüyor. yakınmaları kitle küçüldüyse aldığı radyoterapi ve kemoterapi dolayısı ile olabilir. geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam bu sitede mesajlarda link gözükmüyor hocam sanırım ben link yazdım ama *** şeklinde gözüküyor. Bana kişisel mail adresinizi gönderir misiniz?

 • Hocam mail adresiniz; nezih.**** şeklinde görülüyor.

 • Doktor Cevabı:

  İnternette adımı yazarsanız sitemden her türlü bilgime erişebilirsiniz.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x