Annem meme ca si geçirdi lenf bezlerini ve memedeki kitleyi aldılar 3 aylık

 • Annem meme ca si geçirdi lenf bezlerini ve memedeki kitleyi aldılar 3 aylık kontrolleri yapılıyor 2. Yılında.Sonografi raporunda Sol aksillada yüzeydi yerleşimim 5.2*11.3 mm de hipoekoik lezyon mevcuttur histopatolojik verifikasyon önerimiz denmiş kategori BİRADS IV A. bilgi verebilir mısınız.""?. Kötü çıkma ihtimali nedir..

 • Doktor Cevabı:

  Birads 4 a 'da % 20 kanser olma olasılığı mevcuttur denir. kitle ne tarafta ve anneniz ne taraftan ameliyat oldu bu bilgileri yazmamışsınız.değerlendirmek zor.

  tarihinde cevapladı.
 • sol meme üst dış kadranda 2,5 cmlik kitlte sebebiyle opersayon geçirdi. meme alınmadı. sol koltuk altındaki tüm lenf bezleri 2 metastas sebebiyle alındı. cerrahpaşa da Ceyhun Hocam ameliyat etti. sol koltuk altında yaranın hemen alt bölgesinde deriye yakın yerde belirlendi bu kitle 3 aylık kontrolleri oluyor geçen sefer yoktu 3 gün önce bu saptama yapıldı ve biopsi öneriliyor. hafif derece şüpheli tanımlaması yapılıyor temiz çıkarsa da alınması gerekir mi? saygılarımla

 • Doktor Cevabı:

  Prensipte koltukaltı disseksiyonu tam yapılmış ise orada nüks pek görmeyiz ancak bu kitlenin ne olduğunu ameliyatı yapan operatör daha iyi değerlendirir onun fikrini almakta yarar olur. aksi takdirde kitle büyük bir şey değilse lokal anestezi altında bile kitle alınabilir.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x