Ahmet bey merhaba ben 28 yaşında 3 yıllık evli bir bayanım 1,5 yıldır çocuk

 • ahmet bey merhaba ben 28 yaşında 3 yıllık evli bir bayanım 1,5 yıldır çocuk istiyoruz ama malesef olmadı ve fsh: 22 amh: 1.60 çıktı ve bir tüp bebek denememiz oldu sadece 1 yumurta toplandı ve döllendi ama malesef tutmadı sanırım yumurta kaliteside çok iyi değildi. şimdi doktorum dhea verdi 3 ay kullanıp tekrar tüp bebek yapılacak sizce umut varmı acaba bu dhea bi işe yararmı veya yapılacak başka bişeyler varmıdır yardım edin lütfen. bu durumu öğrendiğimden beri çok moralim bozuk.

 • Doktor Cevabı:

  Yumurtalık rezervinin azalmasının maalesef net bir tedavisi yok ama bu yine de gebelik elde edemeyeceğiniz anlamına gelmez. sadece şansınız epeyi düşük . denemeye deger buldugunuz sürece deneyin. amh nin birimini yazmamışsınız

  tarihinde cevapladı.
 • hocam amh 1.60 çıktı. troid ilk yaptırdığım tahlillerimde 5 in biraz üzerinde çıkmıştı diğer ay gittiğim başka hastanede tekrarlandı ama orda normal çıktı.

 • Doktor Cevabı:

  Bu eleştirim size değil hepinize : iki satır cevap yazıyorum. onu bile okumadan yendien soru soruyorsunuz. tekrar ediyorum bu eleştirim sizin aracılığı ile tüm topluma ben size amh sonucunuzun birimlerini sormuştum ama cevap vermemişsiniz. ayrıca şunu unutmayın ki her laboratuarın normalş deger aralığı da degisebilir. onların verdigi normal deger aralığını da bilmek işe yarar eger amh ng/ml birimi ile bakıldı ise 1.25 den küçük değerler kötü yumurtlama rezervini düşündür. ama bunun yanında 3. gün ultrasonu , fsh ve e2 degerleri gibi degerler ve hatta tüp bebek sırasında kaç yumurta geliştiği bile iyi veya kotu yorumalrı yapmakta kullanılabilir.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x