Adetin 3.günü yapılan vajinal usgdeki çok ağrı,ilişkide ağrı ve adetsancısı

 • Adetin 3.günü yapılan vajinal usgdeki çok ağrı,ilişkide ağrı ve adetsancısının şiddetli olması nedeniyle endometriozis şüphesi görüldü sağ yumurtalık da bir şey varmış önceki yumurtlamadan kalma anlayamadım,Sol yumurtalık rezervi iyiymiş.Kan alındı hormonlara bakılcak.10 aydır bebek istiyoruz.İlaçla tedavi mümkün mü? 2ay ilaçla tedavi yumurtlama döneminde usg yapılacak bu sırada hamilelik şansım artar mı?2 ay sonra ilaçlı rahim filmi çekilecek.Bu ilaçların içeriği ne?gebeliği artttırı mı?

 • Doktor Cevabı:

  Bu anlttıklarınız tutarlı. bu plan uygulanabilir bir plan. ilaçla yumurta geliştirici tedavi yapılacak diye anlaşılmakta bu anlattıklarınızdan. bir çok ilaç var yumurta geliştrirmek için kullanılan.

  tarihinde cevapladı.
 • Öncelikle ilginize çok teşşekkür ederim.Usg yapılırken rahimde çok sancı hissettim ve benim göbeğimin alt kısmı yani rahim ve yumurtalıkların olduğu kısım çok şiş ve gergin adet dönemi dışında da çok zaman öyle elimle bastırınca sancı oluyor,ufak bir harekketten rahatsız oluyorum.Hatta sol yumurtalığa doğru daha şişkin karnım dikkatli bakınca gözüküyor.Önemli bir şey olabilir mi,kötü bir hastalıktır diye korkuyorum bazen.Bu şişlikten dolayı ilşki bile istemiyorum bazen.Endometirozis böyle belirti verirmi?Dr ilaçla tedavi dedi.Bu ilaçlar endometirozis varsa onun ilerlemesini de önler mi?Endometiozis çok kötü bir hastalık mı ilaçla tedavisi varmı?Vakit kaybetmeden bebek sahibi olmak istiyorum çok.

 • Doktor Cevabı:

  Bu algılamanzı çok yanlış rahim ve yumurtalıklar sizin tarif ettiğiniz yerde değil ki . bence kafabız karışık buna izin vermemek için ben hastalarımla iyi iletişim kurabilmeye çalışıyorum.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x