6 yaşındaki oğlum homeopati tedavisine başladık..

 • Merhaba hocam benim 6 yaşında hiperaktif ve aynı zamanda kalbinde ekstra atımları olan bir oğlum var bu yüzden risperdal gibi ağır hiperaktif ilaçlarını kullanamıyoruz bizde bir yakınımızın tavsiyesi üzerine homeopati ile tedavi yöntemine başladık henüz 2 ay olucak oğlum bu tedavi yöntemiyle düzelebilirmi yani öksürük gibi gribal sorunlarında hemen sonuç aldım fakat hiperaktivitesi devam ediyor ne kadar süreçte düzelme gösterir ve bu tedavi yöntemini yan etkisi olmadığını duyduğum için tercih ettim ilginiz için çok teşekkür ederim.Saygılar..

 • Doktor Cevabı:

  Hiperaktivite homeopati ile tedavi edilebilir. yalnız hiperaktivite hemen düzelmez, biraz zamana ihtiyacınız var. hangi homeopatik ilacı kullanıyorsunuz? ona göre size yardımcı olmaya çalışayım.

  tarihinde cevapladı.
 • slm hocam kullandığımız homeopatik ilaçlar şöyle Rlus-tot Q6 soğuk algınlığı ateş,boğaz ağrısı,öksürük gibi durumlarda kullanıyoruz.şuan kullandığımız ilaç phos C12 haftada 1 kere kullanıyoruz.Bu ilacıda hareketliliği,gece altına kaçırma ve diğer herşey için bir bütün olarak düşünmemi istedi.Bu iki ilacı zaman zaman kendisiyle görüşerek dönüşümlü olarak kullanıyoruz..Dr.umuzla en son görüşmemiz nisan ayında oldu ve Rlus-tot Q6 yı dibinde azıcık ilaç kalıcak şekilde boşaltıp üzerine 200 ml olucak şekilde su doldurup mayalamamı söyledi ve bende uyguladım.haftada 1 kere veriyorum.Bizim ilk homeopati yöntemine başlama zamanımız ocak ayı ve halen devam etmekteyiz.Şimdiye kadar boğaz enfeksiyonu gibi soğuk algınlığı durumunda ilaçlardan memnun kaldım fakat asıl sorunumuz olan çok hareketlilik ve bir yerde uzun süreli oturamama şuan ana sınıfında bir sorun teşkil etmiyor ama beni düşündüren ilkokul zamanı sizce bu ilaçlar bize fayda sağlarmı ne kadar zamanda düzelme görebiliriz..teşekkür edrm

 • Doktor Cevabı:

  Rhus tox hareketle kendisini iyi hisseden devamlı hareket etmek isteyen hastalar için verilebilir. ama hiperaktivite daha çok mind yani zihinsel semptomlara bağlıdır, rhus tox'un yanında zihindeki uyarıları da düzelten bir homeopatik ilaç olursa daha etkili olur kanaatindeyim. yine rhus tox çok etki etmiyorsa homeopatınızla görüşüp daha yüksek dozlara çıkılabilir.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x