5 aydır depresyon nedeniyle laroxyl 10 mg 2x1 kullandım.(3 gün öncesine kad

  • 5 aydır depresyon nedeniyle laroxyl 10 mg 2x1 kullandım.(3 gün öncesine kadar) birkaç gündür kalp ağrısı ve çarpıntım var.dün doktora gittim dr ultrason baktı ekg kan tahlili yaptırdı. Tiroitten şüphelendi TSH iyi çıktı Hemoglobinim 11.4 çıktı. Laroxylin kalbe zarar veren bir ilaç olduğunu ve bırakmam gerektiğini söyledi. Dideral verdi 40 mg sabah akşam yarım içmemi söyledi. Ağrım ve çarpıntım hala var bugün özellikle ağrı fazla çarpıntı ara ara. İçim hiç rahat değil kalbimde ciddi bir sorun olabilirmi sizin yorumunuz ne bu konuda?

  • Doktor Cevabı:

    Öncelikle geçmiş olsun... laroxyl dediğimiz ilacın değişik yan etkileri olabiliyor...depresyon için kalbe yan etksi minimum düzeyde olan antidepresan ilaçlar var.. çarpıntınız için dideral tam yeterli olmamış sanırım...çarpıntınızı tam teşhis edebilmek için 24 saatlik holter takibi yapılıp duruma göre ilacınızın dozu değiştirilebilir veya farklı bir ilaca geçilebilir. ilacınızın ayarlanabilmesi için yeniden doktorunuza gidebilirsiniz...göğüs ağrısının değişik sebepleri vardır, bazen mide ile ilgili sıkıntılar veya bayanlarda hormonal dengesizliklerde göğüste oluşabilen kistik rahatsızlıklar da göğüs ağrılarının yaygın sebeplerindendir..sigara kullanıyorsanız bırakın... eğer ailede kalp hastalığı ile ilgili risk faktörleri, erken ölümler varsa mutlaka bir de efor testinizi yaptırmanızı öneririm... sağlıcakla kalın.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x