4 gündürgözümde,özellkle kirpik diplerimde kaşıntı ve kızarıklık var.fuciha

  • 4 gündürgözümde,özellkle kirpik diplerimde kaşıntı ve kızarıklık var.fucihalmik ya da tobrased kullanabilirsin dedi bir doktor arkadaş.Ancak gelişme yok. Bu arada roacuttane kulanıyordum.Bana hiç bir yan eki yapmamıştı.2 gün roacuttane ile birlikte supradyne aldım.Gözümdeki kızarıklık ve kaşıntı bu iki ilacın birlikte alınmasından kaynaklanmış olabilir mi? roacutane&#39ı yıllar önce kullanmıştım.Hiçbir yan etks olmamıştı.1,5 aydır da kullanıyordum.gayet normaldi. şimdiden teşekkür ederim.

  • Doktor Cevabı:

    Probleminiz blefarit dediğimiz kirpik dibi kepeklenmesi ve yağlanması. bunun kullandığınız ilaçlar ile ilgisi yoktur. cilt tipinize bağlı olarak dönem dönem artmış olarak yaşayabilirsiniz. bu durum için size verilen ilaçlar doğru görünüyor. ama asıl yapmanız gereken kirpik diblerinizi hergün bebe şampuanı ile yıkamak. roacutane gözlerde kuruluk yapabilir. bunun için suni gözyaşı damlası kullanabilirsiniz.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x