28 yaşindaym.3 düşüğüm var.beni̇m i̇çi̇n gen cvd testi̇ yapildi. sonuçlari şöyl

 • 28 YAŞINDAYM.3 DÜŞÜĞÜM VAR.BENİM İÇİN GEN CVD TESTİ YAPILDI. SONUÇLARI ŞÖYLE: FAKTÖR V G1691A (LEİDEN) MUTASYON SAPTANMAMIŞTIR. FAKTÖR V H1299R (R2) : MUTASYON SAPTAMAMIŞTIR. PROTROMBİN G20210A : MUTASYON SAPTANMAMIŞTIR. FAKTÖR XIII V 34L : HETERZİGOT MUTASYON SAPTANMIŞTIR. B-FİBRONOJEN -455G-A: MUTASYON SAPTANMAMIŞTIR. PAI-1 4G-5G : 5G/5G GPIIIa L33P (HPA-1) :a/a MTHFR C677T : MUTASYON SAPTANMAMIŞTIR .MTHFR A1298C : HOMOZİGOT MUTASYON SAPTANMIŞTIR. **** HSG ÇEKİLDİ Bİ PROBLEM ÇKMADI.TŞK EDRM

 • Doktor Cevabı:

  Düşük tedavi programına alınmalısınız. gebelik öncesi gerekli kan sulandırıcılar başlanmalı ve bağışıklık sisteminizi güçlendirici tedavi programıda aynı zamanda başlanmalıdır.

  tarihinde cevapladı.
 • öncelikle sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim. Doktorum tedavi olark gebelik boyunca hergün claxsane iğne olmam gerektiğini ve gebelik öncesi başlanacak ve gebeliktede belli bi aya kadar devam edecek olan immunglubilin denilen serumun ayda bir kez yapılması gerektiğini söyledi.Bu tedavi yöntemi kanıtlanmış bişey mi acaba, yoksa ya tutarsamı olacak? Bi sorum daha var, doktor eşimden spermiogram istedi.Düşükle spermin bi alakası varmı?sonuçta gebelik oluşuyo. Cevaplarsanız sevinirim.

 • Doktor Cevabı:

  Bu konuda yani düşük konusunda uzman bir doktora başvurmuşsunuz.sperm morfolojisi (yani şekil bozukluğu) genetik bozukluğa işaret edebilir. eğer tek düşük sebebiniz kan pıhtılaşması ise bu tedavi ile gebelikte problem yaşamayacaksınız.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x