24 yaşında 4 aylık evliyim.sorunum hamile kalamıyorum ve erken olmasına rağ

 • 24 yaşında 4 aylık evliyim.Sorunum hamile kalamıyorum ve erken olmasına rağmen çok endişeleniyorum.Eşim ve ben sigara kullanıyoruz. sigaradan dolayımı olmuyor. eşimin sipermleri vajina içerisinde durmuyor bunun nedenini öğrenebilir miyim yoksa hamile kalamayışımın diğer nedeni bu olabilir mi? hamile kalamayışım beni psikolojik olarak çok rahatsız etmeye başladı. Ne yapmamız gerekiyor.Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Doktor Cevabı:

  Gebe kalmak için biraz sabırlı olmalı ve korunmadan 1 yılın tamamlanmasını beklemelisiniz. 1 yıl sonunda olmnazsa araştırmalara başlanır ve nedene göre taedvi yapılır.

  tarihinde cevapladı.
 • iyi günler dr.bey.Başka bir rahatsızlığımdan dolayı doktora gittim ve ilaç yazarken hamile kalmak istediğimi söyeldim ve bana folic plus önerdi.internetten araştırdım ve folik asitin tek başına kullanılmaması gerektiği folbiol ile birlikte kullanılması öneriliyor. Folbiol nasıl bir ilaçtır. hamile kalabilmem için sizin önerileriniz nelerdir?

 • iyi günler doktor bey.Benim SAT tarihim 25.10.07 tahminime göre 20.11.07 tarihinde adet olmam gerekiyor.Adet gecikmesi olmadan da bu hafta içinde gebelik belirtileri olabilir mi?Midem bulanıyor ara sıra da başım dönüyor.İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

 • Doktor Cevabı:

  Bahsettiğiniz şikayetler psikolojik olabilir.25 ekimde adet gördüğünüze göre şu anda gebe olma olasılığınız az

  tarihinde cevapladı.
 • İyi günler dr bey.Ben gebe kalmayı çok istiyorum ve sabırsızlıkla anne olmayı bekliyorum.SATim 25.11.07 bugün olmam lazım daha erken aslında.Kasıklarımda,bacaklarımda ve göğsümde ağrılar var.Ama size sorum diğer adet aylarımdan tek fark 2 haftadır sık idrara çıkıyorum ve kasıklarımda ağrı oluyor.Bu gebelik belirtiisi olabilirmi. Beni mazur görün daha erken bu soruyu sormak için ama beklenti işte.

 • Doktor Cevabı:

  Kızım panik içinde ne yazdığınızın farkında değilsiniz her halde. sat olarak yazdığınız 25 kasım daha gelmedi.bugün henüz kasımın 20 si.biraz sabırlı ve sakin olun

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam özür dilerim size yolladıktan sonra SAT ni farkettim. 25 Ekim de en son adet oldum.20 Kasımda olmam gerekiyordu.sorumu yinelemek istiyorum.Kasıklarımda,bacaklarımda ve göğsümde ağrılar var.Ama size sorum diğer adet aylarımdan tek fark 2 haftadır sık idrara çıkıyorum ve kasıklarımda ağrı oluyor.Bu gebelik belirtiisi olabilirmi.Tekrar sizden özür dilerim. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

 • Hocam iyi günler.Benim SAT im 21.11.2007 ve 17.12.2007 de adet olmam gerekiyordu. Bugün beyazımsı bir akıntı geliyor. Sizce bu hamile olduğuma dair bir işaret olabilirmi? Şimdiden vereceğiniz yanıt için teşekkür ederim.

 • Doktor Cevabı:

  Kızım ben doktorum. falcı ya da müneccim değilim.muayene yapılmadan test yapılmadan gebe olup olmadığınızı nereden bileyim

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x