2002 yılı mr d11-12 düzeyinde spinal kanal içinde siyrengohidromiyeli kavit

 • 2002 yılı MR D11-12 düzeyinde spinal kanal içinde siyrengohidromiyeli kavite ve sonrasında spinal kanalda d12L1 seviyesinde diastomatomiyeli ile uyumlu görünüm. 2003 yılı mr L1vertebra düzeyinde diastomatomiyeli ve hemen kranyalinde hidromiyeli kavitesi tethered cord. L5-s1 posterior santral protrüzyon. 2003 yılı ameliyat öncesi MR d10 vertebra düzeyinde spinal kanada 2 cmlik segment boyunca uzanım gösteren 6 mm kalınlıgında syrink kavitesi mevcut kavite inferiorda kord ikiye ayrılmakta (diplomiyeli) kord L2-L3 intervertebral disk düzeyinde sona ermekte. spinal kanalda kemik spur saptanmadı. 2003 yılında çapada gergin omurilik sendromu + syringomiyeli teşhisiyle (L5 parsiyel haminektomi ile filum kesilmesi D11 parsiyel laminoktemi ile syringomiyeli kesesine T tüp konulması) ameliyat oldum. herhangi bir sorun çıkmadı. 2,5 yıl önce sezeryanla dogum yaptım. yine sorun yoktu. 10 gündür ameliyat olduğum kısımdan boynuma kadar şiddetli agrım var ameliyat yerim ise acıyor sebebi nedir

 • Doktor Cevabı:

  Amelıyatınız genel anestezı mı epıdural anestezı ıle mı yapıldı?

  tarihinde cevapladı.
 • Sayın hocam ameliyatım genel anestezi ile yapıldı Ameliyat sonrası herhangi bir komplikasyon gelişmedi 7 yıl geçtikten sonra böyle bir şikayetin olması normal mi? Bir de ikinci bir gebelik ve dogumun sakıncası olur mu Yapabileceğim sporlarla ilgili de bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 • Doktor Cevabı:

  Oncelikle ben lomber mrg cektırmenızı tavsıye ederım. nadırde olsa tethered cord amelıyatı sonrası tekrar apısıklık olabılıyor. dogum zatem bırcok kısıde bel ve bacak agrısı yapıyor. bın cerr uzmanıa gıtmelısınız.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x