2 sene önce depresyon depresyon tedavisine başlamıştım. i̇laç tedavisi ile(

  • 2 sene önce depresyon depresyon tedavisine başlamıştım. İlaç tedavisi ile( kullandığım ilaçlar kısa süreli olarak Ativan 1 mg ve Cymbalta 30 mg olarak olup son 4-5 ay kadar önce günlük 2 den 1 doza düşürmüştük) iyileşmiştim. Ancak ilacı 2 gün almayı unutup geç alınca bir atak geçirerek, hastalığım 2 ay önce tekrarladı. Tekrar dozu 2 ye çıkardık, ativanla da destekli devam etmekteyim.şikayetlerim günden güne azalmakta. Bu gibi durumların hayat boyu tekrarlanma olasılığı sık mı olacaktır? Ayrıca regresyon/ transormasyon/hipnoz terapisi gibi uygulamalara başvurmayı düşünüyorum.Bunların fayda veya zararları konusunda bilgilendirme yaparsanız, sevinirim.tşk.

  • Doktor Cevabı:

    Iyi günler depresyon ilacını keserken şikayetler olabilir ama bu sonradan geçer bu arada hipnoz değil ama psikoerapi size faydalı olur

    tarihinde cevapladı.
  • cevabınız için tşk.Ancak başka bir rahatsızlığım olduğunda belirtilerinden, depresyonun tekrarladığı korkusunu yaşayıp, panik yaparak kötüleşebiliyor ve hastalığı düşüncelerimden çıkarmakta zorlandığımdan beni etkisi altına almasına engel olmakta sıkıntı yaşıyorum.bu sıkıntılarımı yaşamamak için daha uzun süreli tedavi ve terapi ile tamamiyle iyileşmem mümkün müdür?

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x