2 ay once sezeryanla dogum yaptım ama bebegim diyafram hernisi nedeniyle öl

 • 2 ay once sezeryanla dogum yaptım ama bebegim diyafram hernisi nedeniyle öldü.su anda yine hamileyim.bu durumun bebek ve benim acımdan riskleri nelerdir.*bebekte tekrar bir yapısal hasar ,ölüm ya da sakatlıga neden olurmu?

 • Doktor Cevabı:

  Seher hanım aslında bu durumun her gebeliğinizde olması bir durum söz konusu değil. ancak bu diyafram hernisi bir kromozomal hastalığın parçası mıydı ? bunu bilmek lazım. benim tavsiyem bu noktadan sonra iyi bir takip altına girmeniz ve bir risk varsa erken teşhis edilmesini sağlamak. geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
 • doktor bey cevap verdiginiz icin cok tesekkur ederim.ama benim asıl merak ettigim 2 ay once sezeryan yapıp su an tekrar hamile olmanın bebegin saglıgına etkileri.2.gebelik icin en az 6 ay gecmeli ve gebelik oncesi 3 ay folik asit kullanılmalı deniyor,benim 2 ayda hamile kalmam bebegin saglıgını tehdit eden bir unsur mu?ilk bebegim öldügü icin cok tedirginim.tekrar tesekkurler

 • Doktor Cevabı:

  Aslında gebeliğiniz erken olmuş ama şu saatten sonra yapacak bir şey yok. geriye dönüş mümkün değil. bu durum sizi fizyolojik olarak yıpratmak dışında bebek açısından özel bir risk teşkil etmez.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x