2 ay kadar önce varikosel ameliyatı oldum çift taraflı sağ testiste hidrose

 • 2 ay kadar önce varikosel ameliyatı oldum çift taraflı sağ testiste hidrosel oldu solda ise hep baskı yaptığımda ağrı var 1 ay önce ultrasona girdim sorun yoktu enfeksiyondan şüphelenildi 24 iğne vuruldum son gittiğim doçent enfeksiyon değildir ağrıdan duramazsın dedi. ilaçları kullanmasanda olur dedi. ama ağrı geçmedi. birde sol testisim küçülmüş gibi geldi. moralim bozuk ne yapmamı tavsiye edersiniz. bu durum normal olan sperm değerimi bozar mı. kısacası 2 doktorda farklı konuştu ne yapmalıyım

 • Doktor Cevabı:

  Hidrosel, ameliyattan sonra çıkmış olabilir. 6 ay daha bekledikten sonra geçmez ise, tedavisi düşünülmelidir. ağrı da bundan kaynaklanıyor olabilir. saygılarımla.

  tarihinde cevapladı.
 • hocam bende çift taraflı hidrosel vardı sol testisim ağrıyordu ve küçülmüş gibi gelmişti siz hidrosel ağrı yapabilir dediniz. ameliyat olalı 2 ay oldu 6 ay beklemem gerekiyor peki bu ağrının testise veya testis fonksiyonuna zararı olurmu. sperm değerlerini bozarmı. sağda belirgin solda minimal hidrosel varken minimal olan sol tarafın ağrı yapması şaşırttı. birde sol testisin küçülmüş gibi gelmesi psikolojikmi. 6 ay beklemem geç olmaz değilmi hocam bilgilendirmenizi bekliyorum. teşekkür ederim.

 • Doktor Cevabı:

  Hidrosel ameliyatı olduğunuza göre ve de doktorunuz sizi muayene ettiğine göre, ağrıdan korkmayın. geçmesi için uğraşılır ama tehlike göstermez. sperm üzerine zararlı bir etkisi de olmaz, çünkü ameliyat oldunuz. testisin küçük olması ise, sanırım doğuştan, yapacak bir şey yok. sağ taraf normal ise, yeterli olabilir. bence, telaş etmeyin ve 6 ayın dolmasını bekleyin. saygılarımla.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x