2,5 senedir mide yakınmalarım var.mide kazınması,ağız kokusu,boğaz ağrısı,d

 • 2,5 senedir mide yakınmalarım var.Mide kazınması,ağız kokusu,boğaz ağrısı,dil pası gibi şeyler tam 2,5 senedir var.Ve 1sene 1 ay önce yani geçen sene mayıs ayı sonu gibi bende yemek yerken takılmalarda başladı.Aşırı takılma değil. Ve bu 1 senede benim yeme alışkanlığımı değiştirmedi,katılar halen geçiyor.Kilo kaybım olmuyor,anemi yok.2,5 sene önce ggk testi yapılmıştı negatifti.Kilom arttı hatta bu 1 senede.4-5 kilo aldım.Son 2 aydır boynmda beze var.Ağrısız.Sizce kötü bir durum olabilir mi?

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba, bu yakınmalrınızın nedeninin reflü olma ihtimali yüksek. ancak boynunuzdaki beze nedeniyle mutlaka gastroskopi ve tomografi yapılması gerekir.

  tarihinde cevapladı.
 • Doktor bey özofagus ca dan çok korkuyorum.Sabah kalkınca bile geğiriyorum yani yemekten sonra olmasıda gerekmiyor.İştahım gayet yerinde.Kilo kaybım yok.Akşama kadar aralıklarla geğiriyorum yemekle bağımlıda olabiliyor bağımsızda.14 aydır yemek yerken takılma var.Kan tahlillerim hep temiz.Ama takıyorum hala kafama.Acaba diğer doktor tanıdıklarımın dediği gibi önemli bir durum olsa bu 14 ayda tedavisiz olma ihtimalim yokmudur? Gerçekten 21 yaşındayım ve beni çok etkiliyor.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba, durup dururken özofagus kanseri olmaktan neden korkuyorsunuz ki? madem böylesine korkunuz var endoskopi yaptırarak bundan kurtulabilirsiniz. geğirme çok sık olan bir sindirim şikayetidir ve her zaman bir hastalığı göstermez. yutma esnasında takılma hissi reflüye bağlı olabilir, bu nedenle de gastroskopi yapılması uygun olur. geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :
Puan : 5 / Oy veren : 1 kişi

Diğer Hasta Soruları


.
x