18 şubatta en son adet oldum bugün b-hcg testi yaptırdım 14,35 çıktı sonuç

 • 18 şubatta en son adet oldum bugün b-hcg testi yaptırdım 14,35 çıktı sonuç ne olabilir? teşekkür ederim

 • yani doktor hanım hamileyim mi???ben bu durumu 2 yıldır bekliyorum .tekrar rahatsız ettiğim için kusuruma bakmayın.

 • p.tesi günü 14,35 çıkan b-hcg bugün 9,93 çıktı bu ne demek?sorularıma cevap verdiğiniz için teşekkürler.

 • Doktor Cevabı:

  Gebelik ilk başta oluşmuş ancak sağlıklı olarak devam etmemiş şu anda biyokimyasal gebelik düşüşü sözkonusu biir kaç gün içerisinde bu değer sıfırlanacak ve adet göreceksiniz. eğer bu durum tekrarlarsa bizden yardım almalısınız.

  tarihinde cevapladı.
 • biokimyasal gebelik nedemek?neden olşur?biz 2 yıldır korunmuyoruz tüm tetkiklerimiz yapıldı eşiminde benim de bir problemimiz çıkmadı ocak ayında 1 aşılama uygulandı sonuç başarısızdı daha sonra doktorumuzla ara vermeye karar vedik 2 aydır hiçbir ilaç kullanmıyorum aşılama yapıldığında en yüksek 1.25 çıkmıştı sonuç . buduruma göre ileriki aylarda doğal yollarla hamile kalma şansım nedir? teşekkür ederim

 • Doktor Cevabı:

  Adet siklusları çok düzenli olan kadınlarda bir adet siklusunda ovulasyondan (yumurtlamadan) önceki ve sonraki yedi gün gebelik şansı yüksektir. yumurtlama iki adet kanamasının tam ortasında 13–15. günlerde gerçekleşir. düzenli adet siklusları olan bir kadın adet kanamasının başlangıcından itibaren 6–22 günler arasında toplam 16 günü gebe kalma şansı en yüksektir diye kabul edilir. eğer bu günlere dikkat ederek gebe kalma şansınızı bir miktar arttırmanız mümkündür. eğer 1-2 yıllık korunmasız ilişkiye rağmen gebelik olmaz ise bizden veya uzman bir tüp bebek merkezinden yardım almalısınız. bu arada bazı testler yaptırmanız sebebin ne olduğunu anlamamıza yardımcı olur. adetin 3ncü günü fsh, lh, e2, prl, t3, t4, tsh hormonlarınıza bakılmalı, eşinize sperm testi yapılmalı bunlarda sorun yoksa rahim filminiz çekilmelidir.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x